گلوکوم

گلوکوم ( آب سیاه ):

عبارت است از بالا رفتن فشار چشم همراه با تخریب سر عصب بینایی و محدود شدن میدان بینایی.

گلو کوم زاویه باز : گلوکوم ممکن است زاویه باز باشد که هیچ علائمی جز کاهش دید ندارد و در بعضی خانواده ها به صورت ژنتیک وجود دارد . افراد این خانواده ها باید تحت نظر باشند تا در صورت علائم بروز بیماری تحت درمان قرار گیرند .

گلوکوم زاویه بسته :

این نوع گلوکوم ممکن است به دو صورت بروز نماید :

1- حمله ناگهانی گلوکوم زاویه بسته :که با درد و کاهش بینایی و استفراغ ناگهانی شروع میشود و در صورت عدم درمان سریع و به موقع منجر به ضایعات جبران ناپذیر بینایی میشود .

ساختمان چشم در بعضی خانواده ها مستعد به این اتفاق ناگوار است.این خانواده ها معمولا چشمان دور بین دارند یعنی شماره عینک آنها مثبت است (بر عکس نزدیک بینی )و در سن حدود پیرچشمی و زودتر برای دور و نزدیک نیاز به عینک جداگانه دارند یعنی هم برای دور هم برای نزدیک نیاز به عینک دارند ، این خانواده ها باید تحت نظر منظم باشند تا در صورت لزوم برای آنها اقدام پیشگیری کننده انجام شود ،که به این اقدام PI گفته میشود .

گلوکوم زاویه بسته مزمن :در صورت انجام اقدام فوق ، این افراد درست است که احتمال حمله ناگهانی آب سیاه زاویه بسته در آنها کم میشود ولی همچنان در خطر ابتلا به آب سیاه زاویه بسته مزمن میباشند که بتدریج و بدون سرو صدا ممکن است دید شخص را کاهش دهد .

روش پیشگیری کننده از این نوع آب سیاه درمان آب مروارید زود هنگام در کسانی است که زاویه چشمشان تنگ و فشار چشمشان تمایل به افزایش دارد و عینک دور و نزدیک دارند و حتی قبلا PI شده اند .به همین دلیل زمان عمل آب مروارید دیگر فقط دید شخص نیست بلکه ساختمان چشم و تمایل به آب سیاه زاویه بسته عامل تصمیمگیری برای عمل آب مروارید است .

در این شرایط عمل آب مروارید نقش پیشگیری و حتی درمان آب سیاه زاویه بسته را ایفا میکند ،ضمن اینکه با کاشتن لنزهای پیشرفته دید نزدیک و دور بیمار نیز اصلاح و از داشتن هر دو عینک بی نیاز میشود .


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1
اسلایدر سهاسلایدر دو
پیر چشمی
نزدیک بینی
دور بینی
پیوند قرنیه
فیکو پیشرفته
گلوکوم