نزدیک بینی

اصلاح نزدیک بینی و دوربینی :

اصلاح عیوب انکسار مانند نزدیک بینی و دوربینی در صورت انتخاب صحیح بیمار اعمالی مطمئن و نتیجه بخش میباشند که با توجه به شرایط بیمار به روشهای مختلف قابل انجام میباشد.

بدیهی است تصمیم جراح برای بکارگیری روشهای متداول متناسب با وضعیت بیمار و امکان بکارگیری روشهای برتر و نتیجه بخش تر برای بیماران خاص میباشد.

PRK :

در روش PRK و بخصوص ترانس PRK نیازی به برداشتن لایه از قرنیه نیست ودر نتیجه امکان استفاده بیشتر از ضخامت قرنیه در امر اصلاح شماره چشم و عدم کاهش استحکام قرنیه واحتمال التهاب و عوارض ناشی از لایه برداری در حال و آینده وجود دارد به همین دلیل این عمل ایده آل برای بیشتر جراحان رفرکتیو است . اگرچه تعداد کمی از بیماران در ساعات اول بعد از عمل احساس جسم خارجی در چشم میکنند که البته این احساس در همه افراد یکسان نیست .توصیه میشود جهت پیشگیری از این احساس بعد از عمل بیمار حتما مدت طولانی بخوابد و از فشردن پلکها به قرنیه خودداری کند .PRK عملی مطمئن و کم خطر و نتیجه بخش است و بعد از سه روز لنزهای پانسمانی از روی چشمها برداشته میشود و شخص به زندگی عادی برمیگردد.

لیزیک :

در عمل لیزیک توسط میکروکراتوم یا فمتولیزر یک لایه از قرنیه برداشته و یعد از لیزر آن را به جای خود برمیگردانیم در نتیجه بیمار احساس ناراحتی کمتری بعد از عمل دارد.ولی لایه برداشته شده هرگز به استحکام سابق به بستر خود نمیچسبد و نگرانی از ایجاد التهاب در فضای حاصل و جا به جایی یا کنده شدن لایه مذکور در اثر ضربه یا دستکاریهای درمانی از احتمالات نهفته در این روش است .

اسمایل:

دراین روش یک دکمه بسیار کوچک با استفاده ازفمتولیزرمتناسب با عیب انکسار بیمار از داخل قرنیه بر میداریم که در این عمل نیز بعد ازعمل بیمار احساس ناراحتی ندارد ولی دیدن هاله نورانی تا مدتی بعد از عمل ،محدودیت شماره های قابل اصلاح و تکنیک عمل و وجود ریسکهای احتمالی استقبال جراحان زیادی را در پی نداشته است.

معمولا عملهای اصلاح عیوب انکساری روی قرنیه بسته به ضخامت آن حداکثر تا حدود 6- دیوپتر قابل اصلاح میباشد .در صورتیکه به دلایل پزشکی و بررسیهای قبل از عمل نتوانیم روی قرنیه جهت اصلاح شماره چشم اقدامی انجام دهیم ،میتوانیم برای این هدف وارد عملهای داخل چشمی شویم و با کاشت لنز یا خارج کردن لنز طبیعی بیمار به هدف خود جهت اصلاح شماره چشم دسترسی پیدا کنیم . بدیهی است وارد فضای داخلی چشم شدن داستانی کاملا متفاوت و شرایط خاص خود را دارد که باید برای آن روشها توجیح علمی کافی داشته باشیم و خطرهای احتمالی آن را بپذیریم .

این یک اصل کلی در پزشکی است که هیچ اقدام درمانی مداخله ای خالی از خطر نیست ولی با بررسی های دقیق و اتخاذ تصمیمات صحیح علمی و به کار گیری روشهای متناسب درمانی معمولا احتمال خطر را کم میکنیم.بدیهی است باید قوانین پزشکی واصول شناخته شده آن را در دریافت خدمات درمانی و حقایق و واقعیتهای علمی موجود را بپذیریم تا بتوانیم از آنها بهره مند شویم.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
اسلایدر سهاسلایدر دو
پیوند قرنیه
پیر چشمی
دور بینی
نزدیک بینی
فیکو پیشرفته
گلوکوم