اصلاح پیر چشمی دیگر یک رویا نیست

پیرچشمی پدیده ایست که در حدود 40 سالگی برای هر انسانی تظاهر میکند.افرادیکه نزدیک بین هستند دیرتر و افرادیکه دوربین هستند زودتر به این حالت مبتلا هستند. کسانیکه تحت عمل آب مروارید قرار میگیرند نیز بعد از عمل جراحی کاملا پیر چشم میشوند.

برای اصلاح پیر چشمی روش های مختلفی در حال انجام است مانند استفاده از :
لنزهای تطابقی و لنزهای چند کانونی و دید یک چشمی

هرکدام از این روش ها مزایا و اشکالات خاص خود را دارند و برای افراد خاصی استفاده میشوند، ما برای اولین بار در ایران از طریق کاشتن لنز های ترکیبی اقدام به اصلاح پیر چشمی نمودیم .در واقع این لنز تقلیدی از عدسی چشم طبیعی انسان است که میتواند هم از طریق تطابق وهم از طریق ساختمان خاص چند کنونی از فردای عمل دید بیمار را برای همه فواصل اصلاح کند.

استفاده از این لنزها و رهایی از پیر چشمی برای هر کسی که آب مروارید دارد مقدور است بعلاوه افراد بدون آب مروارید نیز با کاشتن آنها ضمن خلاصی از داشتن آب مروارید در آینده از شرّ پیرچشمی نیز خلاص میشوند. این لنز ها در یک عمل چند دقیقه ای بدون نیاز به بیهوشی یا تزریق بی حسی در اطراف چشم بدون نیاز به بخیه و پانسمان در داخل عدسی کاشته میشود و فردای عمل شخص به زندگی عادی خود برمی گردد.

این لنز که WIOL-CF نامیده میشود در واقع کپی عدسی چشم انسان است. که ظرف 24ساعت تا 48 ساعت پس از کاشتن حجیم میشود و فضای داخل عدسی چشم را پر میکند و مانند عدسی طبیعی عمل میکند.برای معرفی این لنز سال گذشته پروفسور پالی کاریس که ایده ی ساخت این لنز را ارائه داده است به کنفرانس سراسری چشم پزشکان ایران دعوت شد و از آن به بعد گارگاه ها و نشست های متعددی برای معرفی این لنز و تکنیک عمل آن در مراکز چشم پزشکی خصوصی و دانشگاهی برگزار شده است.

امیدوارم این روش که توسط اینجانب در کشور شروع شده است بتواند در تمامی مراکز معتبر دانشگاهی و خصوصی سراسر کشور انجام شود.
نکته: تاکنون تعداد زیادی تحت عمل کاشت این لنز و درمان آب مروارید قرار گرفته اند و نتایج عمل دور از انتظار میباشد و از فردای عمل زندگی عادی شخص شروع میشود و بعد از عمل قادر است تمام فواصل را به راحتی ببیند. این عمل در افرادیکه هنوز آب مروارید ندارند ولی از پیر چشمی خود رنج میبرند نیز قابل انجام است، ضمن اینکه آب مروارید آنها نیز بطور زودرس حل میشود.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
اسلایدر سهاسلایدر دو
پیر چشمی
گلوکوم
فیکو پیشرفته
نزدیک بینی
پیوند قرنیه
دور بینی